E-shop spoločnosti K-system
Neviete si rady? Potrebujete poradiť? Volajte +421 45 694 03 40

Látkové rolety - funkčnosť a elegancia v jednom

Látkové rolety - funkčnosť a elegancia v jednom

Máte doma klasické žalúzie alebo závesy a chceli by ste nejakú zmenu? Klasické látkové rolety sa opäť stávajú trendom! Stavte aj vy na eleganciu, ktorá sa skvele vyníma aj v tých najmodernejších interiéroch. A prečo by ste si mali okenné rolety zaobstarať aj vy?

 

látková roleta rollo

1. Praktické zatienenie, ktoré vám ušetrí peniaze

Podobne ako ostatná tieniaca technika, aj látková roleta vám poskytne pohodlie v zatienenej miestnosti. Látková roleta vám mnohokrát dokáže zabezpečiť aj úplne zatemnenie miestnosti. Predĺžte si tak noc a nerušený spánok, alebo si užite sledovanie filmu v úplnej tme. Okrem svetla obmedzia okenné rolety aj hluk z ulice. Počujete až o 30 % menej rámusu z dopravy aj rozprávanie susedov. Ďalšou skvelou výhodou je termoizolácia roliet. Vďaka vnútorným látkovým roletám totiž môžete ušetriť až 34 % nákladov na teplo. A to sa oplatí.

látková roleta rollo

2. Jednoduchá montáž aj údržba

Montáž roliet Rollo zvládne naozaj každý, na našom e-shope si dokonca môžete stiahnuť aj podrobný návod. Môžete si vybrať, či svoju roletu budete chcieť aj s montážnym profilom alebo bez. Odporúčame profil zakúpiť najmä tým, ktorí plánujú roletku častejšie dávať dole alebo obmieňať. Údržba roletky sa vykonáva jednoducho handričkou, je dôležité dbať na jemné zaobchádzanie, aby sa nepoškodila špeciálna povrchová vrstva látky.

látková roleta rollo

3. Hodí sa pre všetky okná i interiéry

Vnútorné látkové rolety skvele zatienia okná štvorcové, obdĺžnikové, ale aj guľaté alebo aj s klenbou. Namontovať ich totiž nemusíte len na okno samotné, ale môžete si vybrať aj z možnej montáže do ostenia, na stenu alebo do stropu. Rovnako tak môžete voliť z rôznych vzorov látok, okrem jednofarebných variánt ponúkame napríklad aj látky s rôznymi kvetinovými vzormi.

látková roleta rollo

4. Ako sa moderné rolety líšia od starších modelov?

Klasické pružinové a kľukové mechanizmy na spúšťanie a vyťahovanie roliet nahradili modernejšie verzie. Existujú síce aj luxusnejšie rolety s motorom fungujúcim na diaľkové ovládanie, obľúbenejšie ale naďalej zostávajú okenné rolety retiazkové. S tými sa zaobchádza úplne rovnako ako so žalúziami. Plynulým ťahaním za retiazku teda roletu navíjate alebo spúšťate.

Ďalšou novinkou je bezstarostná kúpa okenných roliet na internete. Dnes už zoženiete online látkové rolety na mieru, ktoré si sami zostavíte vďaka moderným konfigurátorom.

Chat