E-shop spoločnosti K-system
Neviete si rady? Potrebujete poradiť? Volajte +421 45 694 03 40

Ako oživiť interiér pomocou vertikálnych žalúzií?

Ako oživiť interiér pomocou vertikálnych žalúzií?

Klasické horizontálne žalúzie, ktoré môžeme vidieť v každej domácnosti, ale tiež v kanceláriách a podobne, sú nám dôverne známe. Jedná sa o klasickú a jasnú voľbu medzi zákazníkmi, a to väčšinou kvôli ich jednoduchosti a samozrejme tiež cene - horizontálne žalúzie patria medzi tie najlacnejšie. Podobné sú ale tiež vertikálne žalúzie, ktoré sú u nás len málo obľúbené, pritom môžu skvele oživiť každý interiér.

Vertikálne žalúzie ponúkajú oveľa väčší priestor, ako pomocou nich oživiť interiér miestnosti, už samy o sebe pôsobia veľmi elegantne, navyše ak zvolíte správny dizajn, môžu byť okrasou každej miestnosti.

Skôr platilo, že vertikálne žalúzie sa používali skôr do kancelárií a podobných väčších miestností, ale nie je to žiadne pravidlo. Ich umiestnenie je úplne ľubovoľné, aj keď je pravda, že sa viac hodia pre zatienenie väčších plôch. Ak ich správne zvolíte, môžu v sebe snúbiť absolútnu jednoduchosť a funkčnosť s eleganciou. Vlastnosti vertikálnych interiérových žalúzií sú takmer totožné ako u horizontálnej varianty.

 

Vertikální žaluzie

Stavte na čisto biele lamely

Vertikálne interiérové ​​žalúzie s bielymi lamelami síce neoživia miestnosť v pravom slova zmysle, ale môžu ju pomôcť zladiť do určitého tónu, čo vám potvrdí každý dizajnér. Biele vertikálne žalúzie sa skvele hodia do zasadacích miestností, kancelárií, na pobočky bánk a všade tam, kde chcete zachovať svojím spôsobom neutrálny, ale priaznivý tón. Biela v tomto prípade pôsobí neutrálne, profesionálne a samozrejme veľmi elegantne.

Vertikální žaluzie

V domácnosti sa nebojte viac experimentovať

Lamely na vertikálne žalúzie sa vyrábajú z mnohých rôznych materiálov a nespočetným množstvom vzorov, takže sa nebojte experimentovať, ak ich kupujete do domova. Kým v obývacej izbe využijete skôr striedme vzory, napríklad v detskej izbe môžete zvoliť príjemné vzory pre deti. V tomto prípade vám vertikálne interiérové ​​žalúzie dávajú oveľa väčší priestor na to, aby ste si ich prispôsobili presne podľa svojho želania.

Vedeli ste, že vertikálne žalúzie sa používajú aj ako predel veľkých miestností? Sú k tomu ideálnou variantou.

Vertikální žaluzie

Vertikálne žalúzie sú moderným tienením

Ak sa pozriete na súčasný dizajn moderných domov, zistíte, že horizontálne žalúzie sú pomaly na ústupe. Vertikálne interiérové ​​žalúzie totiž ponúkajú hľadanú eleganciu a moderný spôsob, ako chrániť obydlia nielen pred zvedavými pohľadmi z ulice, ale hlavne proti svetlu, teplu a samozrejme hluku. Vertikálne žalúzie sú vo svojej podstate skvelým dekoratívnym závesom, ktorý oživí váš interiér veľmi elegantným spôsobom.

 

Chat