E-shop spoločnosti K-system
Neviete si rady? Potrebujete poradiť? Volajte +421 45 694 03 40

Ako správne vybrať vertikálne žalúzie?

Ako správne vybrať vertikálne žalúzie?

Hľadáte vhodný spôsob, ako ochrániť svoje bývanie či kanceláriu pred slnečným svitom alebo zrakmi okoloidúcich? Vertikálne žalúzie sú elegantným a moderným riešením nielen pre tieto prípady, ale umožňujú tiež rozdeliť priestor na dve rozdielne zóny.

Na čo je nutné sa pri výbere vertikálnych žalúzií sústrediť a čo nezabudnúť?

VERTIKÁLNE ŽALÚZIE

Dvakrát meraj, raz rež

Pred samotným nákupom vertikálnych žalúzií je dôležité určiť si, aké ukotvenie zvolíme. Chceme žalúzie zabudovať do stropu alebo k oknu na stenu?

V prvom rade merajte. Medzi základné parametre, ktoré je nutné pri výbere poznať patrí výška, šírka a hĺbka okna.

Jednoducho použitím zvinovacieho metra, ktorý máme každý doma, premerajte okno, do ktorého budete chcieť žalúzie umiestniť a tieto rozmery si zapíšte. V prípade, že si nebudete vedieť rady, kontaktujte predajcu, ktorý Vám s meraním poradí.

VERTIKÁLNE ŽALÚZIE

Vzhľad a materiál

Vertikálne žalúzie sú skvelým doplnkom do interiéru. Pri výbere konečného vzhľadu myslite na existujúci dizajn interiéru. Nechajte sa inšpirovať prírodou, kancelárií sa hodia predovšetkým zemité a neutrálne odtiene. Výrazné, farebné prevedenie potom voľte v domácnosti s ohľadom na celkový dizajn interiéru. Na výber máme veľa farebných prevedení, záleží na preferenciách, aký vzhľad lamiel zvolíte. Vzorky si môžete nechať bezplatne zaslať poštou.

Obľube sa tešia predovšetkým žalúzie z tkaniny. Vertikálne látkové žalúzie sú moderné, praktické a ľahko sa udržujú. Čistenie vertikálnych žalúzií nie je nijako náročné.

VERTIKÁLNE ŽALÚZIE

Parametre a ovládanie

Kde sa vertikálne žalúzie budú v miestnosti nachádzať? Aj to hrá úlohu pri výbere strany ovládaní. Roztváranie vertikálnych žalúzií môžeme zvoliť buď napravo alebo naľavo. Myslite na praktickosť a berte do úvahy tiež celkovú dispozícii interiéru, miesto musí byť ľahko prístupné.
V kanceláriách voľte umiestnenie tak, aby mal pracovník čo najjednoduchší prístup k oknu a miestnosť tak mohol v prípade potreby rýchlo zatemniť. Budete chcieť roztvárať lamely napríklad len z polovice okna? Podľa toho je potrebné sa rozhodnúť, aký typ zhrňovania vybrať. K dispozícii máme zhrňovanie od ovládania, k ovládaniu, od stredu alebo do stredu.

A v prípade, že dôjde k opotrebeniu niektorého z komponentov, je možné zakúpiť náhradné diely pre vertikálne žalúzie.

VERTIKÁLNE ŽALÚZIE

Zameranie a montáž

Montáž vertikálnych žalúzií zvládnete aj vy! Pozrite sa na podrobný návod na zameranie a montáž vertikálnych žalúzií. Spoločne so špeciálne vytvoreným video-návodom a inštrukciami, ktorý vás prevedie krok za krokom celým procesom.

VERTIKÁLNE ŽALÚZIE

Kde vertikálne žalúzie zaobstarať?

Ako správne vybrať vertikálne žalúzie sme si už predstavili, ale kde ich nájsť? Pri výbere voľte osvedčeného predajcu s tieniacou technikou.
TIP:
V dnešnej dobe si môžete pomocou konfigurátora nechať zostaviť vertikálne žalúzie na mieru. Skvelé riešenie, ktoré uspokojí potreby každého zákazníka.

Chat