E-shop spoločnosti K-system
Neviete si rady? Potrebujete poradiť? Volajte +421 45 694 03 40

Dávať dole siete proti hmyzu na zimu: Áno alebo nie?

Dávať dole siete proti hmyzu na zimu: Áno alebo nie?

Siete proti hmyzu do okien i dverí sú veľkí pomocníci v domácnosti hlavne v jarných a letných mesiacoch. Čo ale keď príde chladná jeseň a neskôr zima? Je potrebné siete z okien a dverí zložiť a niekam ich schovať? Názory rôznych ľudí sa na toto líšia. Niekto verí, že by sa mu siete v oknách cez zimu poškodili, iný ich v okne necháva napríklad aj kvôli domácim miláčikom.

Sieťky na okná

Sieť zložiť môžete, ale nemusíte

Všeobecne možno ale povedať, že sieť z okna alebo dverí zložiť môžete, ale rozhodne nemusíte. V dnešnej dobe sú všetky siete proti hmyzu vyrábané z tak kvalitných materiálov rámov aj vlákien, že im zima len tak neublíži. Ak ste si zvykli siete v oknách nechávať, svoje návyky zrazu rozhodne meniť nemusíte.

Sieťky na okná

Schovávaním sietí proti hmyzu predĺžite ich životnosť

Odborníci sa ale zhodujú na tom, že keď budete siete starostlivo na zimu ukladať a chrániť pred počasím, predĺžite ich životnosť. Počas zimy sa vám totiž môže sneh dostať medzi sieť a okenný rám a tam opakovaným topením a mrznutím narobiť neplechu. Keďže sú siete pripevnené k oknám a dverám pomocou otočných obrtlíkov, ľahko ich zložíte. Predtým, než ich schováte ich nezabudnite umyť silným prúdom vody, aby ste odstránili všetky nečistoty, a poriadne usušiť. Skladujte ich vždy vo vodorovnej polohe, inak by sa vám sieťka na okno mohla skrútiť.

 

Chat