E-shop spoločnosti K-system
Neviete si rady? Potrebujete poradiť? Volajte +421 45 694 03 40

Máte veľké okná a klasická tieniaca technika vám nestačí? Skúste pevné slnolamy

Máte veľké okná a klasická tieniaca technika vám nestačí? Skúste pevné slnolamy

Zatieniť veľké okná býva niekedy pekný oriešok. Obzvlášť, ak sú orientované na juh a vonku padajú teplotné rekordy. To potom ani kombinácia žalúzií / roliet a závesov nestačí. Ako sa teda vyhnúť prehrievaniu miestnosti a ostrým slnečným lúčom? Riešením môžu byť slnolamy!

sítě do dveří

Ako fungujú pevné slnolamy?

Slnolamy sa inštalujú z vonku pred okno a ich hlavným účelom je znížiť účinky slnečného žiarenia. Vyrobené sú z kvalitného hliníka, ktorý odolá zmenám teplôt a ani horúce letné slnko si naň nepríde. Ich výhodou je teda odolnosť a stálosť - v zimných mesiacoch sa nemusia schovávať.

Lamely môžu mať rôzne veľkosti a aj rôzny sklon - od 0 ° do 90 °. Oproti žalúziám sa však nedajú naklápať. Sklon, ktorý si zvolíte, zostáva rovnaký po celú dobu. Preto sú slnolamy perfektné práve na južne orientované okná, kde je potrebné celoročné zatienenie.

 

sítě do dveří

Kde prídu slnolamy vhod?

  • Na administračných budovách, kde je potreba vytvoriť príjemné prostredie pre prácu

  • Na južných oknách, kde svieti slnko celý deň

  • Na okná rodinných domov, kde nie je možné umiestniť inú tieniacu techniku

  • Na veľké, malé alebo atypické okná

sítě do dveří

Výhody slnolamov oproti inej tieniacej technike

Pevné slnolamy sú vyrobené z hliníka, ktorý je známy svojou odolnosťou, dlhou životnosťou a tvarovou stálosťou. Odolajú horúčave aj nízkym teplotám a skvelo tak splní svoj účel po celý rok. Výhodou našich slnolamov je tiež pestrá škála farieb lamiel. Môžete si tak exteriérové ​​tienenie prispôsobiť dizajnu vášho domu.

Hliníkové slnolamy vynikajú aj svojou jednoduchou údržbou. Nie je potrebné ich ošetrovať špeciálnymi čističmi. V prípade znečistenia ich stačí utrieť vlhkou handričkou so saponátom alebo prúdom čistej vody.

Chat