E-shop spoločnosti K-system
Neviete si rady? Potrebujete poradiť? Volajte +421 45 694 03 40

Na čo si dať pozor pri výbere roliet?

Na čo si dať pozor pri výbere roliet?

Rolety sú v mnohých prípadoch zaujímavou, a predovšetkým vhodnou alternatívou oproti klasickým interiérovým žalúziám. Žalúzie totiž vnímame ako niečo, čo do interiéru nesporne patrí a málokedy sa zamýšľame nad inými možnosťami. Pritom práve moderné rolety nám v mnohých prípadoch môžu poslúžiť omnoho lepšie ako klasické žalúzie do okien. Niekedy môžu byť dokonca aj lacnejšie.

Vonkajšie rolety, ale aj ich vnútorné varianty oveľa lepšie tienia, do izby sa tak dostane omnoho menej svetla ako v prípade žalúzií. Podobne je to aj s odrazom tepla, rolety, predovšetkým tie vonkajšie, zadržia až o 30% viac tepla.

Situácia sa však postupom času mení a látkové tieniace systémy, medzi ktoré samozrejme patria aj vnútorné látkové rolety, si získavajú stále väčšiu obľubu zákazníkov. Ich systém a ovládanie je rovnako jednoduché ako v prípade klasických žalúzií. Nemusí sa však jednať len o látkové rolety, vyrábajú sa z mnohých rôznorodých materiálov.

 

vnútorné látkové rolety Rollo

Pri výbere si dajte pozor na typ montáže

Výber roliet je vo svojej podstate jednoduchý, musíte ale vedieť, aké rolety potrebujete. Interiérové ​​rolety sa montujú dvoma spôsobmi, a to priamo na okenné krídlo alebo do steny nad okno. Ak ste si vybrali rolety s montážou nad okno, pamätajte, že by správe mali prekrývať celú plochu okna, k rozmerom teda vždy pripočítajte 10 cm. V prípade upevnenia na okenné krídlo sa pripočíta len 0,5-1 cm, v tomto prípade nie je veľký presah žiaduci.

Výhodou montáže na okenné krídlo je úplná bezpracnosť. Okno sa nijako nenavrtává, pretože by došlo k jeho poškodeniu - kazeta rolety sa jednoducho na okno prilepí pomocou veľmi silnej fixačnej pásky.

vnútorné látkové rolety

Myslite tiež na praktickosť, nielen na náklady

Veľa zákazníkov sa snaží ušetriť, to je úplne prirodzené, ale nešetrite na nesprávnych miestach. Napríklad ovládanie roliet môže byť veľmi lacné - manuálne, ale aj drahšie, avšak pohodlnejšie a praktické - automatické. Ovládanie rolety voľte podľa veľkosti okna. U malých okien sa uspokojíte s manuálnym retiazkovým ovládaním, ale u veľkých okien je skutočne praktickejšie automatické ovládanie, navyše je šetrnejšie a predlžuje životnosť roliet.

vnútorné látkové rolety

Materiál roliet hrá veľkú úlohu

Ďalším úskalím pri výbere správnych roliet do interiéru je materiál, na ten si musíte tiež dať pozor, predovšetkým ide o to, čo od roliet očakávate. Klasické látkové rolety sú síce lacné, ale zároveň toľko netienia, prepúšťajú viac tepla a hluku z ulice, oproti tomu napríklad hliníkové žalúzie sú úplne iné, jednak lepšie tienia a navyše vďaka materiálu odrážajú väčšinu tepla späť do ulice, rovnako tak je to s hlukom. Ak máte okná priamo do ulice, sú hliníkové rolety jasnou voľbou.

vnútorné látkové rolety

Už ste počuli o takzvaných rímskych roletách?

Rímske rolety sa od tých klasických odlišujú predovšetkým tým, že netienia úplne - zámerne prepúšťajú viac svetla, ktoré ale dopadá do miestnosti tlmene a vytvára zaujímavú príjemnú atmosféru. Zmäkčenie svetla pomocou rímskych roliet sa hodí do mnohých interiérov, predovšetkým do klimatizovaných, pretože prakticky vôbec nebránia prenikaniu tepla do miestnosti.

Rímske rolety využijete napríklad v kaviarňach, reštauráciách, ale aj niektorých zasadacích miestnostiach pre rokovania s klientmi. Navyše nemusia byť po celej dĺžke okna, čo je pomerne unikátne - takže na jednu stranu zmäkčujú svetlo vstupujúce do miestnosti, ale na druhú nijako nebránia vo výhľade.

 

Chat