E-shop spoločnosti K-system
Neviete si rady? Potrebujete poradiť? Volajte +421 45 694 03 40

Siete do okien na suchý zips vs. siete proti hmyzu s rámom

Siete do okien na suchý zips vs. siete proti hmyzu s rámom

Sezóna hmyzu už je v plnom prúde. Ako sa preto čo najúčinnejšie brániť pred otravnými muchami, včelami a hlavne komármi? Určite ste už skúšali rôzne spreje a odpudzovače hmyzu, medzi najúčinnejšie metódy ale patria jednoznačne siete proti hmyzu. Na trhu je sietí do okien a dverí veľa, aký typ ale zvoliť? Sú lepšie siete do okien na mieru alebo siete proti hmyzu na suchý zips?

dřevová síť

Siete do okien na suchý zips. V čom sú ich výhody?

Jednou veľkou a asi najdôležitejšou výhodou sietí do okien, ktoré sa pripínajú na suchý zips, je ich cena. Samolepiace siete do okien totiž často zoženiete aj v supermarkete a stoja naozaj pár korún. Suchý zips sa pripevní k rámu vášho okna a na neho sa potom prilepí odolná sieťka na okno. Ak máte okná atypických rozmerov alebo ste len vybrali zlú veľkosť siete, môžete ju jednoducho odstrihnúť do požadovaného tvaru.

Cena je lákavá, ale má to jeden háčik. Samolepiace siete do okien majú tiež rad nevýhod. Suchý zips je totiž značne nespoľahlivý a sieť sa môže jednoducho odlepiť a hmyz vám tak jednoducho preletí do miestnosti. Sieť sa vám taktiež nemusí podariť poriadne vypnúť a na okne tak môžete mať nevzhľadné vlny, ktoré budú kaziť výhľad. Ak budete sieťovinu strihať, musíte byť navyše naozaj starostliví, aby potom okraje nevyzerali strapaté. Siete na suchý zips tiež síce zaobstaráte lacno, ale na ďalšiu sezónu budete musieť kupovať nové, ich životnosť nie je moc dlhá a často sa musia meniť.

síť o okna

Siete proti hmyzu na mieru. Pre koho sú ideálne?

Siete proti hmyzu s rámom na mieru vám vydržia niekoľko sezón. Upevnené sú na tvarovo stály hliníkový profil, ktorý dokonale splynie s vašim oknom a vďaka čiernej farbe sieťoviny nebude váš výhľad nič rušiť. Ak máte okná klasické, štvorcové, francúzske alebo rovno balkónové dvere, môžete si sieť zostaviť priamo podľa vami požadovaných rozmerov a farieb.

Trápili ste sa a používali ste rolovacie siete proti hmyzu? Pokiaľ chcete mať siete do okien otváracie, môžete si vybrať z ponuky našich plissé sietí. Siete do dverí potom vyrábame zasúvacie, takže nič nebude brániť vášmu priechodu na terasu alebo balkón. Naviac sa siete do okien na mieru ľahko montujú, ale aj dávajú dole a čistia.

Chat