E-shop spoločnosti K-system
Neviete si rady? Potrebujete poradiť? Volajte +045 694 0340

Vertikálne žalúzie

552×

Hľadáte elegantný a moderný spôsob, ako chrániť svoje obydlie či kanceláriu pred slnečným svitom a neželanými pohľadmi okoloidúcich? Alebo potrebujete vkusne a jednoducho predeliť vašu pracovňu či spálňu? Vertikálne žalúzie Novum sú pripravené splniť vaše očakávania! Súčasťou dodávky je aj montážny materiál – skrutky a nosiče, ktoré sú samostatne pribalené k profilu.

Úplný popis produktu
Kód produktu: VZ NOVUM
Záruka: 2 roky
Výrobca: K-system
Dostupnosť: Do troch týždnov
Cena za aktuálny rozmer: (Š×V: 300×400 mm) 7,28 9,10
 • Popis
 • Ako na to
 • Hodnotenie
 • Náhradné diely
Kvalita priamo od výrobcu Vkusné rozdelenie priestoru 100% súkromie V ponuke strapcové závesy.

Hľadáte vhodný dekoratívny záves, ktorý vám pomôže zatieniť väčšiu plochu alebo chcete len predeliť miestnosť? Vertikálne žalúzie sú moderným doplnkom vhodným do každého interiéru. Možnosťou naklápať lamely o 180° vás vertikálne žalúzie spoľahlivo ochránia pred nežiaducimi pohľadmi do vášho súkromia a zabezpečia vám tak pocit pohody. V poslednom období vzrastá záujem o dekoratívne prvky z prírodných materiálov, ktoré postupne vytláčajú štandardné pestrofarebné polyesterové materiály vyrábané v Číne. Novo definovaný luxus oživuje záujem práve o textilné tieniace dekoratívne prvky, ktoré sú vyrobené najmä z excelentne spracovaných prírodných materiálov. Svojou štruktúrou a zložením zaujme jedinečná kolekcia Natur Concept, ktorá je určená najmä vyznávačom prírodných materiálov. Je príjemná nielen na dotyk, ale aj na pohľad. Svetovou novinkou sú lamely z kolekcie DINAH a ELLA, ktoré si teraz môžete objednať exkluzívne aj v našom internetovom obchode. Zamerať vertikálne žalúzie je veľmi jednoduché. Pri montáži stačí uchytiť nosiče pomocou skrutiek do stropu a následne vodiacu koľajnicu zacvaknúť do klipov a látky povešať na vešiačiky.

 

Prečo práve vertikálne žalúzie?

Hľadáte elegantný a moderný spôsob, ako chrániť svoje obydlie či kanceláriu pred slnečným svitom a neželanými pohľadmi okoloidúcich? Alebo potrebujete vkusne a jednoducho predeliť vašu pracovňu či spálňu? Vertikálne žalúzie Novum sú pripravené splniť vaše očakávania!

 • nature concept a ďalšie moderné, prírodné látky prekvapia príjemným vzhľadom a materiálom,
 • naklápanie lamiel o 180° zaručuje 100% súkromia,
 • lamely sú vyrobené modernými technológiami zvárania a orezávania, ktoré zabraňujú ich strapkaniu a zvyšujú celkový estetický efekt.

Vertikálne žalúzie Novum – to je skvelá kombinácia prvotriednej tieniacej technológie a moderného dizajnu, ktorý zútulní vaše priestory!

 

Ako zamerať a namontovať vertikálne žalúzie?

Ako zamerať a namontovať vertikálne žalúzie?

 

Náhradné diely pre vertikálne žalúzie

Niekedy nastanú udalosti, kedy je potrebné využiť náhradného dielu, ktoré často nie sú dostupné. U nás sa Vám to nestane, pretože ponúkame rozsiahly sortiment s náhradními diely pre vertikálne žalúzie.

 

Kde sú vertikálne žalúzie vhodné?

Vertikálne žalúzie sú určené do väčších priestorov, ktorými môžu byť kancelárie alebo sály. Veľmi dobre sa budú vynímať aj v rodinnom dome alebo väčších izbách vášho bytu. Vertikálne žalúzie sa stali vyhľadávaným, vkusným a pohodlným riešením, ako rozdeliť priestory či miestnosť!

 

Ako si prispôsobiť vertikálne žalúzie?

Lamely sú k dispozícii v šírkach 127 a 89 mm. Užšie lamely (89 mm) odporúčame do úzkych okien, aby sa zvýšil ich počet a celkový vzhľad okna bol krajší. Medze sa nekladú ani čisto estetickému využitiu tejto varianty.

Zhrňovanie žalúzií je možné nasmerovať do stredu alebo do strán (najčastejšie riešenie), smerom k ovládaču alebo od neho. Voľba zostáva na vás, ale predovšetkým sa ubezpečte, či žalúziám nebude v ceste brániť žiadna prekážka.

Farbu a látku lamely vyberajte veľmi starostlivo. Zamerajte sa nielen na farbu, ale aj na materiál lamely (na požiadanie zašleme vzorky). Celkom 6 ponúkaných farebných kategórií môže niekomu výber spríjemniť, inému skomplikovať. Pokiaľ si s výberom farby neviete rady, nechajte sa inšpirovať aktuálnym trendom: modernou kolekciou nature concept! Pomôže vám tiež náš rebríček obľúbenosti látok. Nevybrali ste si? Ponúkame vám vertikálne žalúzie s potlačou. Pošlite nám svoju obľúbenú fotografiu a vašu požiadavku naceníme individuálne!

 

Kvalita vertikálnych žalúzií K-system

Vertikálne lamely žalúzií sú rezané a zvárané na kvalitnom zariadení nemeckej spoločnosti Benthin. Spôsob rezu zabraňuje strapkaniu látky. Na rozdiel od vertikálnych žalúzií iných výrobcov, kedy je lamela ručne šitá na šijacom stroji s viditeľným a veľakrát nerovným stehom je metóda zvaru moderná a najmä estetická záležitosť. Takisto vešiačik lamely je pri tejto technológii pevne osadený vo vytvorenom puzdre a nehrozí riziko jeho utopenia alebo vypadnutia. Spodné závažie je vyrobené z kovu zalisovaného v PVC puzdre a má vplyv na zaťaženie a následné vyrovnanie látky. Na rozdiel od závažia vyrobeného z PVC recyklovaného materiálu má závažie spoločnosti K-system jasnú bielu farbu rovnako ako aj spojovacia retiazka. Pre jednoduchšiu montáž sú závažia a spojovacia retiazka pribaľované k látke samostatne.

Vo vodiacom profile sú osadené zosilnené bežce s držiakmi pre látku z kvalitného plastu, ktoré je možné jednoducho vymeniť bez montážneho náradia, čo významným spôsobom uľahčuje prípadný servis bez nutnosti demontáže žalúzie. Môže sa totiž stať, že pri násilnom otvorení okna pri prievane budú látky žalúzie vytrhnuté a bežec sa môže zlomiť. Zastaralé systémy s bežnými bežcami sú opraviteľné len u výrobcu, čím sa servis predražuje. Použité guličkové retiazky a šnúry sú vyrobené z prvotriedneho materiálu odolného voči UV žiareniu.

Súčasťou dodávky je aj montážny materiál – skrutky a nosiče, ktoré sú samostatne pribalené k profilu.

 

Ako správne používať a udržiavať vertikálne žalúzie?

Vertikálne žalúzie Novum sa vyznačujú dlhou životnosťou, nenáročnou údržbou a jednoduchou manipuláciou.

Pre zabezpečenie dlhej životnosti žalúzií odporúčame predovšetkým:

 • inštalovať žalúzie do dokončených interiérov (tj. po opravách, rekonštrukciách atď.),
 • odstrániť prekážky brániace posuvu lamiel,
 • pretočenú lamelu rovnať otočením všetkých lamiel kolmo a následným stiahnutím na stranu,
 • 1 x ročne mechanizmus žalúzie prestriekať silikónovým sprejom,
 • žalúzie neprať v automatickej práčke,
 • lamely čistit ultrazvukom.
Typ Názov Veľkosť Stiahnuť
Návod na zameranie a montáž
2,4 MiB
NZ_VZ_NOV_CZ_1308_01.pdf
2,4 MiB

Kžalúzie - kvalita overená zákazníkmi

Viac ako 8000 spokojných zákazníkov už zakúpilo na e-shope žalúzie, siete proti hmyzu či rolety. Sme preverený výrobca tieniacej techniky už 27 rokov. Prečítajte si recenzie z Heuréky od našich zákazníkov.

Heureka

M r.

15. 5. 2019
 • Jednoducho domov, promtne, spoľahlivo, k úplnnej spokojnosti!
Heureka

Marek

23. 4. 2019
 • Super video návody k samozameraniu a k samoinštalácii
 • Veľmi prehľadný postup objednania
Už druhýkrát využité služby portálu a znovu je to ok.
Heureka

Peter

23. 4. 2019
 • Rýchlosť dodania
Heureka

Tm .

16. 4. 2019
ok
Heureka

t.

14. 4. 2019
 • Skvelá zákaznícka podpora.
Napriek tomu, že mi poplietli objednávku, celkový dojem z obchodu je skvelý. Po kontaktovaní predajcu s vysvetlením čo sa stalo sa snažili svoju chybu napraviť v čo najkratšom čase a prišli aj s návrhom riešenia vzniknutého problému. Sme len ľudia a každ
Heureka

Dana

9. 4. 2019
 • Veľmi jednoduchá objednávka,všetky potrebné informácie,jednuduché vyplnenie.
Proste jednoduché objednanie,včetne rozmerov,pridaný podrobný popis na jednoduchú montáž,boli vyrobené presne na mieru,nebol žiaden problém.Proste vysoká spokojnosť.Odporúčam aj iným spotrebiteľom.
Heureka

Dusan

9. 4. 2019
 • rýchlosť vybavenia objednávky
Heureka

Mt .

8. 4. 2019
 • Rychle dodanie, kvalitny tovar. Rad som podporil slovenskeho vyrobcu.
Heureka

Bc A.

31. 3. 2019
 • Pohodlie nakupu z domu
 • Dobrý vyber
Heureka

Ing J.

29. 3. 2019
rýchle a spoľahlivé vybavenie objednávky
Heureka

Martin

23. 3. 2019
 • Rýchle dodanie.
Heureka

Rudolf

22. 3. 2019
 • Objednávka veľmi jednoduchá, zameranie podľa presného návodu. Dodávka za 2 dni. Super. Sieťky sedia úplne presne.
Kontakt FAQ