E-shop spoločnosti K-system
Neviete si rady? Potrebujete poradiť? Volajte +421 45 694 03 40

5 nesporných výhod sietí do okien

5 nesporných výhod sietí do okien

Siete proti hmyzu prekvapivo nie sú natoľko obľúbené, ako by sa mohlo v týchto letných dňoch zdať. Hoci sú úplne fantasticky praktické a zabraňujú takmer všetkému hmyzu, aby prenikol otvoreným oknom do miestnosti, ľudia si ich kupujú skôr sporadicky. Pravdepodobne za to môže mylná predstava starých sietí do okien - zákazníkom sa totiž vybavia staré, špinavé a zašednuté siete do okien, ktoré nevyzerajú vôbec esteticky, bránia vo výhľade a navyše tienia.

Dnešné moderné siete do okien proti hmyzu sú však úplne iné. Predovšetkým vďaka veľkému technologickému pokroku vo výrobe, nebránia takmer žiadnemu svetlu v prieniku do miestnosti, s trochou zveličenia by sme mohli povedať, že sú až neviditeľné, skutočne si ich na prvý pohľad len ťažko všimnete. Navyše sa na nich ani nedrží prach a iná špina, prakticky ich stačí raz za sezónu osprchovať vodou a budú stále ako nové.

 

Sieťky na okná

1. Bránia hmyzu v prieniku do miestnosti

Bezpochyby tou najväčšou výhodou a hlavne dôvodom, prečo si kupujete sieť proti hmyzu, je že nechcete v miestnosti otravný hmyz, a to predovšetkým pri letných večeroch, kedy je hmyz naozaj aktívny a navyše ho ešte dráždi a priťahuje svetlo z obydlia. Dnešné okenné siete proti hmyzu sú ale tak jemné, že prakticky neprepustia ani ten najmenší hmyz, a to je oproti starším typom sietí proti hmyzu nesporná výhoda - takže ak máte staršie okenné siete, odporúčame ich výmenu, uvidíte, aký je rozdiel.

Sieťky na okná

2. Idú ľahko odňať, preto ich nemusíte mať v okne stále

Staršie siete boli v oknách nastálo, ich zloženie bolo veľmi ťažké alebo nemožné. Dnes je situácia natoľko iná, že siete proti hmyzu do okna nasadíte behom pár sekúnd a rovnako tak rýchlo ich aj zložíte - či už k tomu budete mať akýkoľvek dôvod. Samolepiace technológie sietí proti hmyzu je neskutočne praktická a jednoduchá na akúkoľvek manipuláciu, rovnakým prípadom sú magnetické systémy. Prakticky sa dnes už nevyrábajú siete proti hmyzu, ktoré by ste do okna nasadili natrvalo.

Sieťky na okná

3. Dizajn si jednoducho prispôsobíte podľa seba

Bojíte sa, že by siete proti hmyzu boli v okne nevzhľadné? Môžete si ich vybrať úplne podľa seba, je len na vás, akú zvolíte farbu, či dáte prednosť bielej alebo inej, rovnako tak nie je vôbec ojedinelé, že sa rám siete vyrobí s textúrou dreva, napríklad ak je rovnako vyrobené aj okno. Rozhodnete dokonca o materiáli, dávate radšej prednosť hliníku pred plastom? Žiadny problém. Siete proti hmyzu si môžete naozaj individualizovať natoľko, aby dokonale zapadli do vášho interiéru - výroba neštandardného prevedenia a rozmerov je samozrejmosťou.

Sieťky na okná

4. Namontujete si ich svojpomocne

Ako už bolo spomenuté, manipulácia s modernými sieťami proti hmyzu je skutočne jednoduchá, aj vďaka tomu si ich na okno nasadíte sami, nemusíte kvôli tomu míňať ďalšie peniaze z rozpočtu za odbornú montáž. Samolepiace alebo magnetický systém montáže okenných sietí proti hmyzu zvládnete behom okamihu. Dokonca k tomu nebudete potrebovať ani takmer žiadne náradie - áno, tak jednoduché to je. Dôležité však je, vybrať si správny rozmer.

Sieťky na okná

5. Nemusíte sa o ne takmer vôbec starať

Umývanie okien nepatrí práve k obľúbeným činnostiam v domácnosti, predstava, že by ste sa ešte museli starať o okenné siete proti hmyzu, vás možno ľahko desí. Opak je však pravdou, moderné siete proti hmyzu nepotrebujú takmer žiadnu starostlivosť. Sú vyrobené z materiálu, ktorý na seba nechytá toľko prach ani špinu, takže sa zanáša len veľmi pomaly. A údržba? Jednoducho ich občas pretriete vlhkou handričkou alebo ich jednoducho odoberiete z rámu a osprchujete vodou. Údržba okenných sietí proti hmyzu skutočne nebola nikdy jednoduchšia a rýchlejšia.

 

Chat