E-shop spoločnosti K-system
Neviete si rady? Potrebujete poradiť? Volajte +421 45 694 03 40
Sieťovina Tuffscreen - testy kvality

Sieťovina Tuffscreen - testy kvality

14.9.2023

Siete proti hmyzu nie sú rovnaké. Presvedčte sa o vysokej kvalite a trvácnosti sietí proti hmyzu na okná a dvere značky K-system z našej ponuky osobne.

V ponuke nášho eshopu nájdete iba kvalitné siete proti hmyzu na okná a dvere slovenského výrobcu K-system. Spoločnosť K-system je výrobcom najširšieho sortimentu sietí na trhu. Jej produkty sú od začiatku zamerané na vysokú kvalitu a trvácnosť, o čom svedčí minimum použitých PVC častí. Pri výrobe rámu sietí používa iba extrudované hliníkové profily, ktoré sú v porovnaní s valcovaným plechom výrazne pevnejšie. Rohy sietí proti hmyzu sú spájané s použitím vnútorných hliníkových rohovníkov. Na rozdiel od lacných PVC vnútorných a vonkajších rohovníkov majú siete proti hmyzu s vnútornými hliníkovými rohovníkmi doživotnú pevnosť rámu. Rohovníky sú predpružené, aby siete držali svoj tvar.

Výroba kvalitných sietí proti hmyzu na okná a dvere nespočíva iba v prvotriednej kvalite vstupných materiálov, ale aj v kvalitnom dielenskom spracovaní. Pre našich zákazníkov sme priamo vo výrobe natočili nestrihané videá, ktoré potvrdzujú vyše uvedené tvrdenia.

Záťažový test siete so sieťovinou Tuffscreen

Sieťovina Tuffscreen je vysoko odolná voči poškodeniu domácimi zvieratkami. Je viac pravdepodobné, že skôr ako by domáce zvieratko poškodilo pazúrikmi túto sieťovinu, dôjde k vytlačeniu sieťoviny vahou zvieratka. Preto sme pre našich zákazníkov natočili záťažový test. Tento záťažový test bol vykonaný v exterémnych podmienkach. V skutočnosti je sieť kolmo k zemi fixovaná ku rámu okna a tak váha zvieratka nie je zďaleka taká dlhá ani intenzívna ako záťaž prostredníctvom závaží na sieťovine, ktorá je vo vodorovnej polohe.

Test trval cca 3,5 minúty a po dokončení testu prebehla vizuálna kontrola, či sieťovina bola vytlačená zo žľabu, kde je fixovaná pomocou kvalitného tesnenia. Upozorňujeme zákazníkov, že vo výrobe používame tesnenia rozdielnej hrúbky a to v závislosti na veľkosti žľabu rámu profilu a hrúbky sieťoviny.

 

Test odolnosti sieťoviny Tuffscreen proti poškodeniu ostrým predmetom

V minulosti spoločnosť K-system používala pri výrobe sietí proti hmyzu zosilnenú sieťovinu Petscreen. S príchodom novej generácie sietí proti hmyzu - siete s panoramatickým výhľadom, nahradila sieťovina Tuffscreen sieťovinu Petscreen. Sieťovina Tuffscreen má oveľa lepšie vlastnosti týkajúce sa nielen priehľadnosti, ale aj pružnosti a umožňuje vyrábať siete proti hmyzu v nadštandardných rozmeroch. Vďaka svojej čiernej farbe je na ráme okna alebo dverí takmer nevnímateľná a ponúka výbornú viditeľnosť. 

Realizovaný test preukazuje inovatívny prístup výrobcu, ktorý smeruje nielen k zlepšeniu výhľadu, ale poukazuje aj na vyššiu kvalitu sieťoviny, ktorá pri pokuse o poškodenie sieťoviny ostrým šroubovákom, nevykazuje známky poškodenia sieťoviny. Pre názornosť prikladáme aj test odolnosti sieťoviny Petscreen voči ostrým predmetom. Po ukončení testu sieťovina Petscreen nevykazovala známky straty funkčnosti, ale vizuálne zostali na sivej sieťovine farebne odlišné ryhy.

 

 

Napriek všetkému upozorňujeme zákazníkov, že sieťovina slúži ako ochrana proti hmyzu a výrobca sieťovinu neponúka ako riešenie ochrany proti vypadnutiu dieťaťa alebo zvieratka cez okenný otvor. 

Chat