E-shop spoločnosti K-system
Neviete si rady? Potrebujete poradiť? Volajte +421 45 694 03 40

Aké tienenie do detskej izby?

Aké tienenie do detskej izby?

Pripravujete detskú izbičku, ale neviete si rady s tým, aké tienenie zvoliť? Farba bola jednoduchou záležitosťou, to isté sa dá povedať aj o usporiadaní izbičky vrátane doplnkov a úplne všetkých farebných kombináciách. Všetko máte naplánované, ale keď sa pozriete na okná, tak si kladiete otázku, aký typ tienenia na okná dať? A akú farbu a motív vlastne vybrať?

 

síť proti hmyzu do oken

Čo môžete od tienenia očakávať?

Musíte myslieť na to, že vaše dieťa porastie a v priebehu jeho života sa budú meniť aj požiadavky na také veci ako je tienenie. Pokiaľ ide o bábätká, tak naozaj oceníte, keď tu bude možnosť úplného zatienenia nielen v noci, ale aj cez deň, aby vaše dieťa pokojne spalo. Až dieťa dorastie do predškolského či školského veku, tak vo svojej izbe bude tráviť veľa času, preto je potrebné zabezpečiť príjemné denné svetlo pre jeho hranie a písanie školských úloh.

Tienenie musí zároveň zabrániť tomu, aby do miestnosti prenikali nevítané slnečné lúče a aby sa v teplých mesiacoch miestnosť prehrievala. Je vhodné tiež myslieť na to, ako je detská izbička umiestnená a kedy sa do nej najviac opiera slniečko, či ide o tienistú izbu. Je do izbičky cez okno vidieť z ulice alebo protiľahlých budov? Aj to treba brať do úvahy a zabezpečiť dieťaťu bezpečie a súkromie.

Kreativite a fantázii sa medze nekladú

Jednoznačne nemožno povedať, že sa nejaký tieniaci prvok do detskej izbičky hodí viac ako iný, dôležité totiž je to, čo od tienenia čakáte z hľadiska praktickosti práve vy. Pekne môžu vyzerať ako rolety, tak aj žalúzie či rímske roletky, vďaka ktorým bude izbička ešte útulnejšia. Nemusíte sa báť ani kombináciou napríklad dvoch rôznych prvkov tieniacej techniky. Dôležité je, aby cez deň do izby malo prístup príjemné denné svetlo a v noci bol zaistený nerušený spánok dieťaťa bez akýchkoľvek svetelných ruchov z vonku.

Aká farba?

Čo sa farieb týka, tak to záleží naozaj len na vkuse. Môžete svojmu dieťaťu zaobstarať žalúzie či rolety s potlačou, kde bude rozprávková postavička, superhrdina alebo zaujímavé motívy a ornamenty. Avšak berte ohľad na to, aké motívy a ornamenty sú vo zvyšku izby, aby to potom v spojení s tieniacou technikou nebolo prekombinované.

Ak si farbou nie ste istí, alebo sa do budúcnosti obávate toho, aby superhrdinovia či postavičky nevyšli z módy alebo detskej obľuby, tak siahnite po jednej farbe. Odporúčame šedivé alebo béžové tóny, pretože sa veľmi dobre kombinujú v izbičke pre malé deti rovnako ako pre už väčších študentov. Svetlé tóny navyše izbu pekne rozjasnia. Ak pôjde o žalúzie, rolety alebo plissé záleží len na vás.

 

Chat