E-shop spoločnosti K-system
Neviete si rady? Potrebujete poradiť? Volajte +421 45 694 03 40

Na čo nezabudnúť pri kúpe žalúzií?

Na čo nezabudnúť pri kúpe žalúzií?

Ešte skôr ako sa rozhodnete si kúpiť nové žalúzie, určite existuje niekoľko otázok, ktoré by ste si mali zodpovedať. Vďaka nim totiž nezabudnete na nič podstatné. V súčasnosti je totiž trend jasný – online nakupovanie, ktoré zasiahlo aj do oblasti žalúzií.

Zatiaľ čo skôr bolo všetko od konzultácie, výberu, dodania, a montáže v spolupráci s firmou, dnes si všetko môžu zákazníci objednať pohodlne na internete a vo viacerých prípadoch aj sami montujú. Výhodou online nákupu žalúzií je samozrejme cena. Ta sa pohybuje na výrazne nižšej úrovni ako v prípade klasických kamenných predajní. Neopomenuteľnou výhodou je samozrejme výber z pohodlia domova.

Interiérové žaluzie

Zvládnem žalúzie sám nakúpiť?

Na túto otázku nie je možné odpovedať jednoznačne. Namontovanie interiérových žalúzií nie je síce náročné, ale potrebujete správne náradie. Montáž vertikálnych horizontálnych interiérových žalúzií odporúčame len v prípade vašej skutočnej zručnosti. Z nástrojov sa určite nezaobídete bez AKU vŕtačky. Podrobný návod väčšinou nájdete v na stránke. Často býva k dispozícii online na stiahnutie práve pri výbere produktu.

Ako si vyberiem správny rozmer?

Správny rozmer žalúzie závisí na zameraní. Zvládnete to väčšinou sami, napríklad pomocou videonávodu. Nejedná sa o žiadnu zložitú úlohu, dôležité je zmerať hlavné rozmery ako výšku, šírku alebo hĺbku. Potrebovať budete len základné vybavenie, ktoré máte určite doma, napríklad meter, ceruzku a pravítko.

horizontálne interiérových žalúzií 

Musím nejako žalúzie udržovať?

Pri nákupe žalúzií určite myslite na ich údržbu. Ak si vyberiete interiérové žalúzie vo vertikálnej alebo horizontálnej podobe, je údržba takmer nulová. Občas je potreba len utrieť od prachu, ale inak sa nemusíte o ne starať. Avšak napríklad vonkajšie automatické žalúzie už vyžadujú podstatne viac údržby a pravidelného servisu.

Dobre si rozmyslite, či chcete vonkajšie alebo vnútorné prevedenie

Obidva spôsoby sú veľmi obľúbené, každý z nich sa však inštaluje úplne rozdielne. Určite sI najskôr pozrite aké výhody ponúkajú interiérové okenné žalúzie, podľa toho sa pre jedny z nich rozhodnite. Interiérové žalúzie sú obľúbenejšie, zatiaľ čo vonkajšie môžu byť zaujímavým dizajnovým doplnkom.

 
Chat