E-shop spoločnosti K-system
Neviete si rady? Potrebujete poradiť? Volajte +421 45 694 03 40

Vnútorné vs. vonkajšie žalúzie

Vnútorné vs. vonkajšie žalúzie

Chystáte sa zaobstarať si domov kvalitné tienenie okien a nemôžete sa rozhodnúť, či sú pre vás lepšie vnútorné alebo vonkajšie žalúzie? Interiérové ​​žalúzie sú spoľahlivá klasika, exteriérové zase moderná záležitosť. Môžete si vyberať z rôznych dizajnov a kombinácií, všetko záleží na vašej fantázii, preferenciách a možnostiach bývania.
 

Horizontálne žalúzie

Vnútorné okenné žalúzie majú mnoho výhod

Vnútorné žalúzie sú na trhu stále obľúbené. Veľkou výhodou je ich nízka cena a veľmi jednoduchá inštalácia a prípadná oprava. Obľúbené hliníkové žalúzie dopĺňajú modely z bambusu, látky alebo aj dreva, takže sa nemusíte báť, že by tienenie nezapadlo do vášho interiéru. Tiež ovládanie žalúzií pomocou tenkej retiazky zvládne každý bez problémov.

Horizontálne žalúzie

Ak sa chcete vyvarovať nechceným pohľadom susedov alebo okoloidúcich, sú tieto žalúzie ako stvorené pre vás. Keď žalúzie úplne zatiahnete, vytvoria vám v miestnosti iba šero, takže krásne uvidíte, čo sa okolo vás deje. Údržba a čistenie vnútorného tienenia je o poznanie jednoduchšie ako u toho vonkajšieho - stačí vám pretrieť žalúzie handričkou a máte hotovo.

Pri možnom zničení ich ľahko opravíte a nemusíte dlho hľadať ani predajnu náhradných dielov. Do rodinných domov sú ideálne žalúzie horizontálne, pre rôzne kancelárske budovy a firmy odporúčame najmä žalúzie vertikálne, samozrejmosťou je dostupnosť žalúzií do strešných okien.

Vertikálne žalúzie

Vonkajšie žalúzie ako drahšia varianta

Predokenné žalúzie sú moderný trend obľúbený hlavne kvôli tomu, že bránia prenikaniu tepla oknami do miestností a dokážu vytvoriť v izbe úplnú tmu. Sú podstatne finančne náročnejšie než žalúzie vnútorné. Svojou konštrukciou vás ale môžu ochrániť aj pred možnými zlodejmi, vytvoria vám totiž v okne zle preniknuteľnú prekážku.

 

Chat