E-shop spoločnosti K-system
Neviete si rady? Potrebujete poradiť? Volajte +421 45 694 03 40

Zatepľovací polystyrén s U-profilom

1053×

Jednoduché a spoľahlivé riešenie pre osadenie vodiacich líšt exteriérových žalúzií do zateplenia. Zatepľovací polystyrén s U-profilom je profesionálna stavebná doska, ktorá predchádza pukaniu fasády vplyvom dodatočného obliepania osadených vodiacich líšt zateplovacou hmotou, alebo poškodeniu fasády pri frézovaní otvoru pre vodiace lišty do už jestvujúceho zateplenia a fasády na stavbe.

Úplný popis produktu
Kód produktu: EŽ SUP
Záruka: 2 roky
Výrobca: K-system
Dostupnosť: Do 7 dní
Cena s DPH: 13,20
 • Popis
 • Ako na to
 • Hodnotenie

Samostatné vodiace profily sú nevyhnutnými súčasťami na správnu funkciu žalúzií. Tieto profily sú navrhnuté tak, aby poskytovali pevnú oporu a umožnili pohyb žalúzií hore a dole s minimálnym trením a odolnosťou voči deformáciám. Vodiace profily sú obvykle vyrobené z odolných materiálov, ako je hliník, plast alebo oceľ, ktoré zaisťujú ich pevnosť a dlhú životnosť.

Prvým účelom vodiacich profilov je udržiavať žalúzie v presnej a stabilnej polohe pri otvorenom alebo zatvorenom stave. Tieto profily majú obvykle dutú alebo tvarovanú konštrukciu, ktorá sa presne hodí k dizajnu žalúzií a poskytuje optimálnu podporu lamelám. Vďaka vodiacim profilom sa žalúzie ľahko ovládajú a pohybujú s minimálnym úsilím.

Druhým dôležitým prvkom vodiacich profilov je ich schopnosť minimalizovať prenikanie svetla a únik tepla. Kvalitné vodiace profily sú navrhnuté tak, aby minimalizovali medzery medzi lamelami a okolím, čím zabraňujú prenikaniu svetla a nežiaducemu tepelnému priechodu. To umožňuje presnú reguláciu osvetlenia a teploty v miestnosti, čo je obzvlášť výhodné v horúcich letných dňoch alebo v priestoroch vyžadujúcich maximálne súkromie.

Tretím faktorom, ktorý treba spomenúť, je estetický vzhľad vodiacich profilov. Moderné vodiace profily sú navrhnuté tak, aby sa ladili s dizajnom interiéru a vytvárali harmonický vzhľad s ostatnými prvkami okien. Vďaka širokej škále farieb a povrchových úprav je možné vybrať taký profil, ktorý dokonale zapadá do daného priestoru a vytvára elegantný a vkusný vzhľad.

Celkovo možno povedať, že vodiace profily pre žalúzie sú kľúčovými komponentmi, ktoré zaisťujú správnu funkciu, pevnosť a estetický vzhľad žalúzií. Ich konštrukcia umožňuje ľahké ovládanie a pohyb žalúzií, minimalizuje prenikanie svetla a tepelného priechodu a prispieva k celkovému komfortu a estetike miestnosti.

ODPORÚČANIE:
1) Pri osadení zatepľovacieho polystyrénu s U-profilom je potrebné dodržať vzájomnú rovnobežnosť protiľahlých U-profilov ako aj vertikálny smer osí U-profilov.
2) Osová vzdialenosť U-profilu od rámu okna (rozmer A) musí byť po celej výške rovnaká (za podmienok že okno je osadené vo zvislej rovine). Vždy osádzajte zatepľovací polystyrén s U-profilom stranou (rozmerom) A k rámu okna!
3) V sekcii "Ako na to" nájdete odborný návod na osadenie zatepľovacieho polystyrénu s U-profilom - prosíme, venujte mu dostatočnú pozornosť.

Typ Názov Veľkosť Stiahnuť
Odborný návod na osadenie štartovacieho U-profilu v polystyréne
748,5 KiB

Kžalúzie - kvalita overená zákazníkmi

Viac ako 16 000 spokojných zákazníkov už zakúpilo na e-shope žalúzie, siete proti hmyzu či rolety. Sme preverený výrobca tieniacej techniky už 30 rokov. Prečítajte si recenzie z Heuréky od našich zákazníkov.

Heureka

Marta

12. 6. 2024
 • kvalitny tovar
 • presne rozmery
Heureka

PETER

29. 5. 2024
 • Spolahlivy obchod,termin dodania tovaru dodržal,som spokojny už 3krat ma nesklamal ok.
Heureka

Juraj

19. 5. 2024
 • Cena
 • Rýchle dodanie tovaru
Heureka

Jana

12. 5. 2024
 • rýchle doručenie
Heureka

Miloslav

24. 4. 2024
 • Ochotná predavačka poradiť a pomôcť.
 • Má prehľad o produktoch a je znalá ponúkaných produktov
 • Možnosť parkovania pred predajňou.
Heureka

Imrich

15. 4. 2024
 • Som spokojný
Heureka

Ivan

7. 4. 2024
 • komunikácia, kvalita tovaru
Heureka

Daniela

29. 3. 2024
Milá, ústretová pani vo výdajni.
Heureka

Ivan

24. 3. 2024
Vsetko OK
Heureka

Milan

20. 3. 2024
 • V ponuke je doplnkový tovar na interierové žalúzie, ktorý len tak ľahko inde nezoženiete.
Obchod odporúčam.
Heureka

u.

19. 3. 2024
 • Rýchle doručenie, bezchybné vypracovanie.
Heureka

Timea

18. 3. 2024
Žalúzie vám vyrobia na mieru. Sú kvalitné. Netreba na nikoho čakať aby vám zameral , podľa návodu si ich viete zamerať . Tak isto si ich aj viete namontovať . Na stránke nájdete video .
Chat