E-shop spoločnosti K-system
Neviete si rady? Potrebujete poradiť? Volajte +421 45 694 03 40

Dátum poslednej expedície je 20. 12. 2023. Všetky zásielky neexpedované do tohto termínu budeme distribuovať od 8. 1. 2024.

Zatepľovací polystyrén s U-profilom

1021×

Jednoduché a spoľahlivé riešenie pre osadenie vodiacich líšt exteriérových žalúzií do zateplenia. Zatepľovací polystyrén s U-profilom je profesionálna stavebná doska, ktorá predchádza pukaniu fasády vplyvom dodatočného obliepania osadených vodiacich líšt zateplovacou hmotou, alebo poškodeniu fasády pri frézovaní otvoru pre vodiace lišty do už jestvujúceho zateplenia a fasády na stavbe.

Úplný popis produktu
Kód produktu: EŽ SUP
Záruka: 2 roky
Výrobca: K-system
Dostupnosť: Do 7 dní
Cena s DPH: 13,20
 • Popis
 • Ako na to
 • Hodnotenie

Samostatné vodiace profily sú nevyhnutnými súčasťami na správnu funkciu žalúzií. Tieto profily sú navrhnuté tak, aby poskytovali pevnú oporu a umožnili pohyb žalúzií hore a dole s minimálnym trením a odolnosťou voči deformáciám. Vodiace profily sú obvykle vyrobené z odolných materiálov, ako je hliník, plast alebo oceľ, ktoré zaisťujú ich pevnosť a dlhú životnosť.

Prvým účelom vodiacich profilov je udržiavať žalúzie v presnej a stabilnej polohe pri otvorenom alebo zatvorenom stave. Tieto profily majú obvykle dutú alebo tvarovanú konštrukciu, ktorá sa presne hodí k dizajnu žalúzií a poskytuje optimálnu podporu lamelám. Vďaka vodiacim profilom sa žalúzie ľahko ovládajú a pohybujú s minimálnym úsilím.

Druhým dôležitým prvkom vodiacich profilov je ich schopnosť minimalizovať prenikanie svetla a únik tepla. Kvalitné vodiace profily sú navrhnuté tak, aby minimalizovali medzery medzi lamelami a okolím, čím zabraňujú prenikaniu svetla a nežiaducemu tepelnému priechodu. To umožňuje presnú reguláciu osvetlenia a teploty v miestnosti, čo je obzvlášť výhodné v horúcich letných dňoch alebo v priestoroch vyžadujúcich maximálne súkromie.

Tretím faktorom, ktorý treba spomenúť, je estetický vzhľad vodiacich profilov. Moderné vodiace profily sú navrhnuté tak, aby sa ladili s dizajnom interiéru a vytvárali harmonický vzhľad s ostatnými prvkami okien. Vďaka širokej škále farieb a povrchových úprav je možné vybrať taký profil, ktorý dokonale zapadá do daného priestoru a vytvára elegantný a vkusný vzhľad.

Celkovo možno povedať, že vodiace profily pre žalúzie sú kľúčovými komponentmi, ktoré zaisťujú správnu funkciu, pevnosť a estetický vzhľad žalúzií. Ich konštrukcia umožňuje ľahké ovládanie a pohyb žalúzií, minimalizuje prenikanie svetla a tepelného priechodu a prispieva k celkovému komfortu a estetike miestnosti.

ODPORÚČANIE:
1) Pri osadení zatepľovacieho polystyrénu s U-profilom je potrebné dodržať vzájomnú rovnobežnosť protiľahlých U-profilov ako aj vertikálny smer osí U-profilov.
2) Osová vzdialenosť U-profilu od rámu okna (rozmer A) musí byť po celej výške rovnaká (za podmienok že okno je osadené vo zvislej rovine). Vždy osádzajte zatepľovací polystyrén s U-profilom stranou (rozmerom) A k rámu okna!
3) V sekcii "Ako na to" nájdete odborný návod na osadenie zatepľovacieho polystyrénu s U-profilom - prosíme, venujte mu dostatočnú pozornosť.

Typ Názov Veľkosť Stiahnuť
Odborný návod na osadenie štartovacieho U-profilu v polystyréne
748,5 KiB

Kžalúzie - kvalita overená zákazníkmi

Viac ako 16 000 spokojných zákazníkov už zakúpilo na e-shope žalúzie, siete proti hmyzu či rolety. Sme preverený výrobca tieniacej techniky už 30 rokov. Prečítajte si recenzie z Heuréky od našich zákazníkov.

Heureka

Miroslav

7. 12. 2023
 • Dobrý návod na objednávanie.
Heureka

Livia

5. 12. 2023
 • Rýchle dodanie
 • Výborná komunikácia
Heureka

Milo .

14. 11. 2023
Rokmi overený spoľahlivý obchod. Dodávajú kvalitný tovar za dobrú cenu. S ich výrobkami som veľmi spokojný. Veľmi dobrá komunikácia s obchodom a ochota poradiť.
Heureka

Imrich

13. 11. 2023
 • Termín dodávky dodržaný
Heureka

Art r.

7. 11. 2023
 • veľmi dobrý rozpis dielom na stránke,tak sa to ľahko vyberalo a objednávalo
Skvelý spôsob výberu ND a veľmi rýchle dodanie tovaru
Heureka

Martin

28. 10. 2023
Tento obchod je skrátka TOP !
Heureka

Ervin

24. 10. 2023
 • Výborná komunikácia
Neviem
Heureka

Andy

23. 10. 2023
 • Výborná telefonická podpora v prípade potreby
 • Tovar prišiel veľmi dobre zabalený, nič nebolo poškodené
 • Rýchla dodacia lehota
 • Možnosť osobného odberu
Určite odporúčam svojim známym. :-)
Heureka

Otto

20. 10. 2023
Som veľmi spokojný, je to skutočne obchod, ktorý je tu pre zákazníka. Solídne jednanie a komunikácia, spoľahlivosť a ústretovosť.
Heureka

Michal

13. 10. 2023
 • Široký sortiment ND
Heureka

Branislav

11. 10. 2023
Tovar je taky, aky som objednaval
Heureka

Daniel

8. 10. 2023
Nie je čo vytknúť , tovar presne zodpovedá, funkčne lepší ako originál plastové diely dodávané výrobcom. Nebol to môj prvý nákup v shope.
Chat