E-shop spoločnosti K-system
Neviete si rady? Potrebujete poradiť? Volajte +421 45 694 03 40

Podľa čoho si vybrať žalúzie?

Podľa čoho si vybrať žalúzie?

Poradíme vám a inšpirujeme vás ako vybrať tie správne žalúzie, ktoré sedia vášmu interiéru. Výber samotných žalúzií je na trhu naozaj veľký, vyrábané sú z rôznych materiálov s ľubovoľnou povrchovou úpravou. Pri výbere žalúzií dbajte predovšetkým na materiál, z ktorých sú vyrobené.

Vertikální žaluzie

Podľa čoho si vybrať žalúzie?

Úloha žalúzií v interiéri je veľmi dôležitá. Žalúzie nás totiž chránia pred slnečnými lúčmi a poskytujú nám určitú dávku súkromia. Na druhú stranu môžu byť aj výrazným prvkom, ktorý dokonale dotvorí dizajn interiéru. Bez zveličovania, tak môžeme povedať, že moderné bývanie sa bez nich nezaobíde. Ponúka sa tak jediná otázka – podľa čoho vyberať žalúzie? Pri výbere by sme mohli dbať predovšetkým na kvalitu spracovania, samozrejme taktiež na dizajn a v neposlednej rade na potrebný komfort.

"Viete, že žalúzie nemajú len funkciu tienidla? Rovnako ako neprepúšťa svetlo, môžete pomocou nich regulovať množstvo prenikajúceho tepla do izby."

 

Horizontální žaluzie

Vyberať môžete z niekoľkých typov

Výber samotných žalúzií je na trhu naozaj veľký, vyrábané sú z rôznych materiálov s ľubovoľnou povrchovou úpravou. Samotné žalúzie môžeme rozdeliť do niekoľkých typov - interiérové žalúzie, ktoré sú najčastejšou variantou a sú finančne pomerne nenákladné. Vonkajšie žalúzie môžu esteticky aj funkčne obohatiť dom a zároveň ochrániť okná. Najobľúbenejšie je horizontálne riešenie žalúzií, ktoré je viac menej neutrálne. Avšak pokiaľ chcete svoj interiér netradične pozmeniť, určite zvážte možnosť vertikálnych žalúzií, ktoré môžu v niektorých prípadoch pôsobiť ďaleko lepšie a veľmi štýlovo.

Interiérové žaluzie

Na čo si dať pozor pri výbere žalúzií?

Pri výbere žalúzií dbajte predovšetkým na materiál, z ktorých sú vyrobené. Materiál totiž určuje ich izoláciu, odolnosť a životnosť, skvelé sú najmä hliníkové žalúzie. Zamerajte sa taktiež na prevedenie a spracovanie, to musí byť čo najkvalitnejšie, jedine tak vám zaručí dlhú životnosť a úplne bezproblémové každodenné používanie. S tým je práve veľmi tesne spojené ovládanie žalúzií. Na výber je manuálne a automatické, to je značne pohodlnejšie a v dnešnej dobe začína prevládať. Pri výbere zohľadnite aj to ako sa vám žalúzie páčia, pretože sa stanú súčasťou vášho interiéru.

 
Chat